Sledovanie seriálov a filmov “do haleluja” dostalo odborný názov “Binge watching” a z kedysi trestuhodnej činnosti vznikla šlachetná záhaľka podmieňujúca sociálnu interakciu. Za úspechom NETFLIXu stojí nielen absencia komerčných breakov, ale aj rôznorodosť žánrov, ktorých scenáre (pokiaľ nejde o dokumentárne filmy) nepíše vždy sám život.

Vraví sa, že realita je iná. Buď sa v nej nič nedeje, alebo sa toho deje až príliš. Mojím zámerom bolo spojiť reálnu situáciu náhodného obyvateľa, či návštevníka Bratislavy so situáciou, hlavnou postavou, či povahou jedného z NETFLIX seriálov.

Kto už zažil kolónu áut na jednom z bratislavských mostov, ten by isto rád uvítal telekinetické schopnosti, ktorými vládne Eleven v seriáli Stranger Things. Ikonické trhovisko na Miletičovej ulici sa preslávilo nielen maďarskými melónmi, uličkou kvetov a BunBoNamBom, ale aj postapokalyptickou atmosférou ala Walking Dead, každú nedeľu popoludní. Budova parlamentu nie je len symbolom demokratickej moci, ale aj vysokej hry, ktorá sa vedie za chrbtom spravodlivosti. Žiaľ, aj my máme svojich Frankov Underwoodov. A kto už niekedy sledoval skupinu turistov, ako sa pokúša porozumieť systému bratislavskej MHD, vie, že je to skôr úloha pre geniálny mozog z 221B Baker Street.